Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Dacă la primărie sânt trecută că persoana ...
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Dacă la primărie sânt trecută că persoana plătitoare de ...

Dacă la primărie sânt trecută că persoana plătitoare de impozit pe pământul și casa tatălui meu,se poate face titlul de proprietar pe numele meu.?
Platesc impozitul de mai bine de 5 ,ani plus restanțele rămase de către fostul proprietar.
Titlu de proprietate nu va da nimeni.
Dvs trebuie sa dezbateti succesiunea după tată și sa obțineți un certificat de moștenitor.
Acela va fi actul dvs de proprietate.