avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 222 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Dacă la primărie sânt trecută că persoana ...
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Dacă la primărie sânt trecută că persoana plătitoare de ...

Dacă la primărie sânt trecută că persoana plătitoare de impozit pe pământul și casa tatălui meu,se poate face titlul de proprietar pe numele meu.?
Platesc impozitul de mai bine de 5 ,ani plus restanțele rămase de către fostul proprietar.
Cel mai recent răspuns: raluk0207 , utilizator 18:56, 28 Aprilie 2024
Titlu de proprietate nu va da nimeni.
Dvs trebuie sa dezbateti succesiunea după tată și sa obțineți un certificat de moștenitor.
Acela va fi actul dvs de proprietate.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Titlu de proprietate febletea febletea Buna seara,in urma cu 2ani tatal-meu a decedat si nu alasat nici un titlu de proprietate,pe titlu apar fratii lui.Eu legal nu pot dovedi cu nici un act ca sunt ... (vezi toată discuția)
Separare plata impozit teren viorelconstantin viorelconstantin Buna ziua.Problema este urmatoarea: Parinti tatalui meu au decedat de vreo 15 ani,mostenitori sunt el si sora lui,nu au facut succesiunea pe motiv ca sora lui ... (vezi toată discuția)
Mi se cere un impozit pe un teren fara a avea titlu de proprietate radupripas radupripas buna ziua.am mostenit de la tata o casa pt care am luat certificat de mostenitor.o data cu aceasta casa am mostenit si un teren agricol si intravilan in ... (vezi toată discuția)