avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 595 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Recuperări de creanţe, datorii, ... Bună ziua,după 17 ani o companie de recuperări ma ...
Discuție deschisă în Recuperări de creanţe, datorii, Probleme cu băncile

Bună ziua,după 17 ani o companie de recuperări ma suna ca ...

Bună ziua,după 17 ani o companie de recuperări ma suna ca am datorie de 36000 lei la Vodafone,eu nu am semnat nimic cu Vodafone dar în schimb am avut cu conex .Întrebarea mea este au vreun mijloc legal sa ma contacteze pt o datorie care o am către conex după atâția ani?
Ultima modificare: Luni, 29 Aprilie 2024
Anonim221, utilizator
Cel mai recent răspuns: Adalbert Gabriel Gazdovici , Avocat 11:05, 30 Aprilie 2024
1 din 1 utilizatori consideră
acest răspuns util
Faptul ca a intervenit prescriptia nu insemna ca creditorul, sau cel care i-a luat locul, nu are voie sa incerce sa-si mai recupereze banii. Incearca si probabil cu asta va ramane exact cum d-voastra ati ramas cu banii. Suum cuique, fiecare cu ce-i al sau, ei cu insistentele, d-voastra cu banii.
1 din 2 utilizatori consideră
acest răspuns util
Ignorati-i, dar dacă va treziți dat în judecata, va trebui sa va aparati
Cred ca a ramas o datorie care nu am putut achita de vreo 200$.Nu am luat nici un produs de la ei in promotie sau ceva .dar pana la 7000€ e mult.

Adalbert Gabriel Gazdovici a scris:

Faptul ca a intervenit prescriptia nu insemna ca creditorul, sau cel care i-a luat locul, nu are voie sa incerce sa-si mai recupereze banii. Incearca si probabil cu asta va ramane exact cum d-voastra ati ramas cu banii. Suum cuique, fiecare cu ce-i al sau, ei cu insistentele, d-voastra cu banii.

Cat timp nu dati nici un ban inapoi e irelevant daca aveti o datorie de 200 de dolari sau 7000 euro, cu toate ca e posibil ca suma sa fie gonflata de firma de recuperari. Multe firme de recuperari au un mod absolut fascinant de a calcula penalitati contractuale la contracte care nu mai exista deoarece au fost denuntate cu foarte multi ani inainte.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Executare silita credit garantie imobiliara monicamary monicamary Buna. Sunt noua pe acest forum si am si eu o intrebare. Am luat un credit din banca cu garantie imobiliara in urma cu cativa ani in valoare de 36000 euro si ... (vezi toată discuția)
Penalitati abuzive de catre mars collection Nicu29 Nicu29 Buna ziua, Am fost client Vodafone o perioada buna de timp pana in 2012 cand nu am mai vrut sa platesc serviciile lor de proasta calitate la acea vreme. S-a ... (vezi toată discuția)
Facturi neplatite la furnizor telefonie; creanta cedata unei firme de recuperari NacuAdrian23 NacuAdrian23 Buna seara, acum 2 veri am facut la Vodafone un contract pentru un stick de internet. Nu am mai avut nevoie de el dupa cateva luni si in loc sa imi inchid ... (vezi toată discuția)