avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 648 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Buna ziua.unde as putea face o reclamație privind ...
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Buna ziua.unde as putea face o reclamație privind faptul că ...

Buna ziua.unde as putea face o reclamație privind faptul că la societatea la care lucram nu suntem plătiți pt zilele legale libere acordate de stat ?
Cel mai recent răspuns: Cornel Vasile , Consilier juridic 06:09, 30 Aprilie 2024
1 din 1 utilizatori consideră
acest răspuns util
Inspectia muncii este institutia careia va puteti plange.
O sesizare în scris la ITM în care descrieți problemele cu care va confruntati.
Sesizarile pot fi transmise catre ITM (Inspectoratul Teritorial de Munca) prin:
- posta;
- e-mail;
- fax;
- inregistrate chiar la sediul institutiei.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

1 mai la muncă Anabela ana Anabela ana Buna ziua am si eu o intrebare lucrez angajată la o firmă si nu imi da liber pe data de 1 mai unde pot sa fac reclamație sa vina sa verifice un număr de ... (vezi toată discuția)
Reclamatie oana8989 oana8989 buna ziua.sunt asistenta medicala.unde ar trebui sa ma adresez pentru a face o reclamatie legata de locul de munca?multumesc (vezi toată discuția)
Program 24 cu 48 libere Mihaelutza1989 Mihaelutza1989 Lucrez de 6 ani 24 de ore cu 48 libere ,ce este de facut in conditia in care,in ziua de azi depinzi de locul de munca ? (vezi toată discuția)