Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Buna ziua.unde as putea face o reclamație privind ...
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Buna ziua.unde as putea face o reclamație privind faptul că ...

Buna ziua.unde as putea face o reclamație privind faptul că la societatea la care lucram nu suntem plătiți pt zilele legale libere acordate de stat ?
Inspectia muncii este institutia careia va puteti plange.
O sesizare în scris la ITM în care descrieți problemele cu care va confruntati.
Sesizarile pot fi transmise catre ITM (Inspectoratul Teritorial de Munca) prin:
- posta;
- e-mail;
- fax;
- inregistrate chiar la sediul institutiei.