Forum Discuţii juridice Codul rutier, contravenţii şi ... Stationam la semafor si am fost acrosat de alta ...
Discuție deschisă în Codul rutier, contravenţii şi probleme conexe

Stationam la semafor si am fost acrosat de alta masina, care ...

Stationam la semafor si am fost acrosat de alta masina, care apoi a plecat de la locul accidentului.Am declarat la politie si agentul de politie a intocmit procesul verbal constatator.mentionez ca am retinut nr de inmatriculare,dar soferul vinovat nu s-a prezentat in 24 ore la politie.
politistul mi-a inmanat asigurarea RcA a vinovatului.
Am vrut sa deschi dosar de dauna dar asiguratorul lui imi cere imputernicire, talon masina vinovata, permis de conducere si cartea de identitate a autovehiculului vinovat- pe care nu am cum sa le procur.nu am nici o legatura cu soferul vinovat.Cum sa procedez?
Politia trebuie sa va elibereze un formular, numit anexa 2, prin care sa specifice datele celui vinovat.
www.avocatnet.ro/forum/discu...
[ link extern ] /
latka, utilizator