Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Cum pot inscrie un drept de moștenitor unic în ...
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Cum pot inscrie un drept de moștenitor unic în cartea funciară? ...

Cum pot inscrie un drept de moștenitor în cartea funciară?
În baza certificatului de moștenitor sau a hotărârii judecătorești care atesta faptul ca persoana e unic moștenitor. Și în baza documentației cadastrale