Forum Discuţii juridice Drept penal - probleme serioase cu ... Buna ziua, Am o sentinta de amenda penala cu amanare ...
Discuție deschisă în Drept penal - probleme serioase cu dreptul

Buna ziua, Am o sentinta de amenda penala cu amanare si supraveghere ...

Buna ziua,
Am o sentinta de amenda penala cu amanare si supraveghere pe 2 ani. Daca nu ma prezint la probatiune, mi se aplica doar condamnarea cu amenda? De la probatiune m-au amenintat si cu pedepse suplimentare, e posibil asa ceva daca sentinta mea e doar o amenda penala?
Vorbesc in termeni simpli pentru intelegerea solicitantului. Nu-i trebuie inflorituri si...abureala. Mai cititi. Multumesc.