avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 195 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Învăţământ - probleme ... Detasare 2024-2025 Buna ziua! Dacă în perioada ...
Discuție deschisă în Învăţământ - probleme juridice conexe

Detasare 2024-2025 Buna ziua! Dacă în perioada 2019-2021 am ...

Detasare 2024-2025
Buna ziua! Dacă în perioada 2019-2021 am fost detasat cu concurs specific, în perioada 2021-2023 detasat în interesul invatamantului și 2023-2024 detasat cu concurs specific, ma mai pot detasa în interesul invatamantului în anul 2024-2025? Metodologia personalului didactic 24-25,art 84 alin 2 spune ca personalul didactic se poate detasa în interesul invatamantului 5 ani consecutivi, eu am 5 ani de detasari, dar nu 5 ani consecutivi în interesul invatamantului. Mulțumesc anticipat pentru răspuns.
Cel mai recent răspuns: Cornel Vasile , Consilier juridic 07:42, 11 Mai 2024
Din ce ati postat nu reiese perioada in care nu ati fost detasata?

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Detasare darsza darsza Buna ziua, Doresc sa ma detasez anul acesta, dar Consiliul de Administratie de la scoala unde sunt titular nu ma lasa. Ce pot sa fac in aceasta situatie? (vezi toată discuția)
Aviz detasare in interesul invatamantului Takeda Takeda Buna ziua, Va adresez urmatoarea intrebare: Doresc sa ma detasez anul acesta in interesul invatamantului, iar metodologia spune ca pentru acest lucru am ... (vezi toată discuția)
Detasare in primul an de invatamant LaAnGa LaAnGa Buna ziua! Te poti detasa in primul an de invatamant? Sunt profesor titular in primul an, nu am mai lucrat pana acum. (vezi toată discuția)