Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Cat costa cadastrul aproximativ ? 1) Am o tarla cu o ...
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Cat costa cadastrul aproximativ ? 1) Am o tarla cu o parcela ...

Cat costa cadastrul aproximativ ?
1) Am o tarla cu o parcela cu 8 ha pasune. ( intr-un loc )
2) Am intr-un alt loc 30,61 hectare in 3 tarlale cu 6 parcele unde sunt 16,65 ha teren arabil, cu 7 parcele unde sunt 13,.46 ha pasune si cu o parcela unde sunt 0,50 ha teren neproductiv.
3) Am intr-un alt loc 11,39 hectare intr-o tarla cu 2 parcele , intr-o parcela 7,89 ha arabil si in alta parcela 3,50 ha pasune .
4) Am intr-un loc in 5 unitati de productie 15,90 ha padure.
5) Am intr-un loc in 3 unitati de productie 46,30 ha padure.
6) Am intr-un loc in 7 unitati de productie 34,80 ha padure.
7) Am intr-un loc intr-o unitate de productie 3 ha .
Deci in total am 7 locuri si cred ca terbuie facute 7 carti funciare, si cer un pret estimativ ca sa nu ma pacaleasca cadastristii care sunt escroci si imi cer sute de miliioane de lei la cadastru.
Nu am tarlalele si parcelele mentionate la padure, nu stiu ce pot face .
sa inteleg ca asteptati sa vi se faca o oferta? nu este aceasta abordarea. nu pe acest forum
Macar sa mi se spuna un pret estimativ, caci cadastristii escroci mi-au cerut 57200 lei unii si altii au despasit cu mult aceasta suma ajungang pe la 107200 lei
numarul cadastristilor, escroci sau nu, este limitat. ii gasiti in fiecare website OCPI, fiindca ei sunt autorizati si inregistrati.
pe de alta parte, dvs aveti listata aici o mica avere care mai e si imprastiata. poate aveti probleme cu numerarul, insa munca e serioasa, mai ales daca trebuie si identificate suprafetele.
dupa parerea mea, cateva zeci de mii de lei noi (adica sute de milioane, cum scrieti) pentru o munca de sase luni sau mai mult mi se pare rezonabil. cadastristii nu sunt nici muncitori necalificati nici personal de curatenie.
colac peste pupaza, o parte consistenta din ce veti plati se va duce direct la bugetul statului, sub forma de taxe si impozite