Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Este legal ca dupa 20 de ani de activitate in ...
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Este legal ca dupa 20 de ani de activitate in psihiatrie sa fii ...

Este legal ca dupa 20 de ani de activitate in psihiatrie sa fii delegat 60 zile pe sectia de chirurgie/medicala din cauza deficitului de asistenți medical?
Da, poate fi dispusa o astfel e masura.

Delegarea este o măsură obligatorie pentru salariat, a cărei nerespectare poate atrage răspunderea disciplinară a acestuia, inclusiv desfacerea contractului de muncă.