Forum Discuţii juridice Societăţi comerciale Sa deschid studio de bdsm este legal?
Discuție deschisă în Societăţi comerciale

Sa deschid studio de bdsm este legal?

Buna ziua, vreau sa imi deschid studio de bdsm este legal? De asemenea ce cod caen ar trebui sa folosesc? Multumesc
george-neagu, moderator
nu e legal
adriandimitriu a scris:
nu e legal

Dar de ce sa nu fie legal? Este legal tot ce nu este expres interzis. Cat timp e vorba despre adulti si despre acte consensuale, e cat se poate de legal.
CAEN 9329 Această clasă include activități recreative și distractive (cu excepția bâlciurilor și a parcurilor de distracții) neclasificate în altă parte:
activități ale parcurilor recreative (fără cazare)
exploatarea facilităților de transport recreativ, de exemplu porturi turistice
închirierea echipamentului de agrement , ca parte integrantă a facilităților recreative
târguri și expoziții de natură recreativă
activități ale plajelor, inclusiv închirierea de cabine de baie, vestiare, scaune etc.
funcționarea ringurilor de dans
Această clasă include de asemenea activitățile producătorilor sau organizatorilor de evenimente recreative sau distractive în direct, altele decât cele artistice sau sportive, cu sau fără facilități.