avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 626 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice PFA, II, AF - Persoana fizica ... Aviz de functionare pentru PFA codurile caen : 5911, ...
Discuție deschisă în PFA, II, AF - Persoana fizica autorizată, Întreprindere individuală, Asociaţie familială

Aviz de functionare pentru PFA codurile caen : 5911, 5912, 5920.

Buna ziua

Am deschis PFA pentru codurile caen :
5911, 5912, 5920, 7311, 7312 toate la terți. Am ales sediu social prin contract de comodat. De la primărie mi-au dat să completez o cerere pentru eliberarea avizului programului de funcționare ( include și contract salubritate ). Întrebarea mea este daca este necesar să obțin acest aviz? Ce trebuie sa le spun ?
Ultima modificare: Joi, 23 Mai 2024
george-neagu, moderator
Cel mai recent răspuns: Cornel Vasile , Consilier juridic 05:42, 24 Mai 2024
Sunt anumite coduri CAEN care necesită Aviz - Autorizație funcționare Primărie, dar unele primării pot solicita avize sau autorizații suplimentare si pentru alte coduri CAEN.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Cod caen marketing afiliat davidw davidw Buna ziua, Am in plan sa devin PFA si am nevoie de parerea dumneavoastra pentru alegerea codului CAEN. Activitatea principala va fi marketing-ul afiliat ... (vezi toată discuția)
Calificare necesara pentru cod caen 9001, 7420, 5920, 7410, 5911? lemonn256z lemonn256z Buna ziua! Ce calificari ar fi necesare pentru activitatile cu codurile CAEN: 9001 Activităţi de interpretare artistică (spectacole) - asta pentru ... (vezi toată discuția)
Urmeaza sa am o colaborare platita pe instagram. bir09 bir09 Buna ziua, Urmeaza sa am o colaborare platita pe Instagram. Eu voi creea 5 postari (feed + story) si apoi le voi posta pe contul meu de Instagram. As ... (vezi toată discuția)