Forum Discuţii juridice PFA, II, AF - Persoana fizica ... Aviz de functionare pentru PFA codurile caen : 5911, ...
Discuție deschisă în PFA, II, AF - Persoana fizica autorizată, Întreprindere individuală, Asociaţie familială

Aviz de functionare pentru PFA codurile caen : 5911, 5912, 5920.

Buna ziua

Am deschis PFA pentru codurile caen :
5911, 5912, 5920, 7311, 7312 toate la terți. Am ales sediu social prin contract de comodat. De la primărie mi-au dat să completez o cerere pentru eliberarea avizului programului de funcționare ( include și contract salubritate ). Întrebarea mea este daca este necesar să obțin acest aviz? Ce trebuie sa le spun ?
george-neagu, moderator
Sunt anumite coduri CAEN care necesită Aviz - Autorizație funcționare Primărie, dar unele primării pot solicita avize sau autorizații suplimentare si pentru alte coduri CAEN.