Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Buna ziua,suntem asociati 50/50 in firma,eu si sotul ...
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Buna ziua,suntem asociati 50/50 in firma,eu si sotul meu,eu sunt ...

Buna ziua,suntem asociati 50/50 in firma,eu si sotul meu,eu sunt administrator si sotul meu pensionar, si ,lucreaza in firma,este obligatoriu sa aiba si contract de munca daca nu este administrator? Va multumesc.
Nu este obligatoriu sa aiba c.i.m. .. in actul constitutiv trebuia sa se mentioneze ce drepturi au asociatii.
Va multumesc frumos!!!