avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 262 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Buna ziua,suntem asociati 50/50 in firma,eu si sotul ...
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Buna ziua,suntem asociati 50/50 in firma,eu si sotul meu,eu sunt ...

Buna ziua,suntem asociati 50/50 in firma,eu si sotul meu,eu sunt administrator si sotul meu pensionar, si ,lucreaza in firma,este obligatoriu sa aiba si contract de munca daca nu este administrator? Va multumesc.
Cel mai recent răspuns: Devio , utilizator 15:37, 23 Mai 2024
1 din 1 utilizatori consideră
acest răspuns util
Nu este obligatoriu sa aiba c.i.m. .. in actul constitutiv trebuia sa se mentioneze ce drepturi au asociatii.
Va multumesc frumos!!!

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Asociatii unei firme pot lucra fara contract de munca? GlowD GlowD Buna ziua, Impreuna cu sotia mea(50/50) detin o societate comerciala, la care administrator sunt DOAR eu (cod caen 4772 -comert cu amanuntul al ... (vezi toată discuția)
Contracte de munca noi-societate la inceput Mihail Preda Mihail Preda Buna ziua S.C. apartine nei doamnei x, administrator fiind sotul dansei. Precizez ca s.c. nu a avut niciodata activitate. Daca se incepe activitatea ar ... (vezi toată discuția)
Asociat 33%srl. poate lucra fãrã contract ? whynotsteff whynotsteff Un asociat al unui SRL poate să desfășoare activități în cadrul firmei fără contract ? El este angajat cu contract de 8 ore pe alta firma unde ... (vezi toată discuția)