avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 263 soluții astăzi
Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitate - partida simplă ... PFA la normă de venit
Discuție deschisă în Contabilitate - partida simplă şi obligaţii fiscale declarative pentru PFA, II, AF

PFA la normă de venit

Bună ziua. Am PFA la normă de venit și aș dori să știu dacă sunt obligat să plătesc impozit 10 la sută din norma de venit. Mulțumesc!
Ultima modificare: Joi, 23 Mai 2024
george-neagu, moderator
Cel mai recent răspuns: Grama Cornel - Consultant fiscal , Consultant fiscal 16:39, 23 Mai 2024
bineinteles ca sunteti obligat

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Intrebari pfa guest31ro guest31ro Buna ziua, M-ar interesa si pe mine cateva detalii legat de PFA, sper sa ma poata ajuta cineva. As vrea sa stiu daca mai exista limita pentru cifra de ... (vezi toată discuția)
Pfa sistem fix si sistem real Rdee Rdee Buna ziua, As dori sa stiu care sunt taxele si impozitele pe care le datoreaza un PFA (atat in sistem fix cat si in sistem real) in 2019. Multumesc, (vezi toată discuția)
Real sau norma pentru pfa ContSters66930 ContSters66930 Buna ziua, As dori sa stiu care din cele 2 sisteme ar fi mai bun pentru un PFA pe IT. Si care are fi impozitele si taxele pe care trebuie sa le platesc la ... (vezi toată discuția)