avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 262 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Eu si sotia mea dorim sa facem un Testament. Dupa ...
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Eu si sotia mea dorim sa facem un Testament. Dupa decesul nostru ...

Eu si sotia mea dorim sa facem un Testament. Dupa decesul nostru testamentul are valabilitate? Se face succesiune dupa decesul unuia dintre noi? Avem 2 copii. Cum e legal si mai bine sa procedam? Va multumesc.
Cel mai recent răspuns: gi-jane2 , moderator 21:52, 25 Mai 2024
Nu faceți împreună un testament, ci fiecare. Se dezbate succesiunea dupa fiecare.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Succesiune - testament adevar2014 adevar2014 Speta este urmatoarea: O persoana X isi face testament in spital inainte de deces cu o zi. X este casatorit a doua oara nu are copii nici din prima si nici ... (vezi toată discuția)
Buna seara! va rog sa ma ajutati in urmatoarea problema: acum ... mrr1972 mrr1972 Buna seara! Va rog sa ma ajutati in urmatoarea problema: Acum 10 ani parintii mei au facut testamente la notariat prin care, atat tatal cat si mama, m-au ... (vezi toată discuția)
Testament vicuta vicuta O persoana din sat nu are copii,frati,parinti sau alte rude apropiate.Fiind vecini mergem des la acea persoana si o ajutam la nevoie. Aceasta apropiere a dus ... (vezi toată discuția)