Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Eu si sotia mea dorim sa facem un Testament. Dupa ...
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Eu si sotia mea dorim sa facem un Testament. Dupa decesul nostru ...

Eu si sotia mea dorim sa facem un Testament. Dupa decesul nostru testamentul are valabilitate? Se face succesiune dupa decesul unuia dintre noi? Avem 2 copii. Cum e legal si mai bine sa procedam? Va multumesc.
Nu faceți împreună un testament, ci fiecare. Se dezbate succesiunea dupa fiecare.