avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 628 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Pensionari şi probleme juridice ... Vreau sa ma informez ce drept am dacă am stat de 5 ...
Discuție deschisă în Pensionari şi probleme juridice legate de pensii

Vreau sa ma informez ce drept am dacă am stat de 5 ani în casa ...

Vreau sa ma informez ce drept am dacă am stat de 5 ani în casa fără contract de lege este
Cel mai recent răspuns: dpodbereschi , utilizator 18:08, 27 Mai 2024
1 din 1 utilizatori consideră
acest răspuns util
Întrebarea dvs. e neclară.
Vreți să știți ce drepturi aveți dacă ați locuit timp de cinci fără forme legale în casa altcuiva? Dacă da, singurul drept cert e acela de a pleca de acolo oricând vreți.
corect, nici un drept doar datorii catre proprietarul casei

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Am nevoie urgenta de un raspuns!!- divort; partaj; ordin de restrictie Alexandraa16 Alexandraa16 Buna,sunt Florina. sunt maritata de 17 ani,si de 17 ani traiesc un calvar. de 17 ani sotul meu ma bate,imi bate si mama,si traim intr-o cearta. am doi copii ... (vezi toată discuția)
Contract uzufruct viager cu mama monikamonika monikamonika Buna seara,am un contract de vanzare cumparare facut cu mama mea dupa moartea tatalui meu ,este contract de uzufruct viager,intrebarea mea ar fi poate sa isi ... (vezi toată discuția)
Cum pot afla proprietatile pe care le am? in cazul in care stiu ... clahomastreet clahomastreet Cum pot afla proprietatile pe care le am? In cazul in care stiu numarul de carte funciara scot extras. Dar daca doar vreau sa aflu in cate locuri sunt ... (vezi toată discuția)