Forum Discuţii juridice Dreptul familiei sau probleme ... Bună ziua! Custodie comuna domiciliul minorului în ...
Discuție deschisă în Dreptul familiei sau probleme juridice de familie

Bună ziua! Custodie comuna domiciliul minorului în vârstă ...

Bună ziua! Custodie comuna domiciliul minorului în vârstă de 5 ani e la mine! Relația mea cu tatăl nu e f bună având în vedere ca ar face orice sa mi ia copilul! Problema e ca de fiecare data când se îmbolnăvește și asta e f des ca răcește des tatăl nu ma ajuta cu nimic sa poată sa stea cu el sau sa găsească pe cineva sa stea cu el cât nu poate merge la gradi daca nu poate mama sau fiica mea de 16 ani din alta căsătorie! Eu încerc sa mi refac viata și am șansă să plec o perioada în alta tara ca ma chinui destul.de greu aici singura! Întrebarea mea este cât sunt eu plecata îl las în grija mamei care va sta la domiciliul meu tatăl va avea acces la copil.ca și pana acum numai ca eu o sa fiu plecata câteva luni..poate tatăl sa ma dea în judecata și sa aibă câștig de cauza și eu sa mi pierd copilul pt ca am plecat? Mulțumesc!!
Da, din păcate exista posibilitatea, nu zic ca asa se va intampa, dar sansele sa obțină stabilirea locuinței copilului cresc pt ca dvs nu stați cu copilul.
De la 7 ani nu o sa mai răcească asa , ci f rar.
gi-jane2, moderator
Și dacă o s vreau sa l iau cu mine în afara îmi va da instanta șansă asta???

gi-jane2 a scris:

Da, din păcate exista posibilitatea, nu zic ca asa se va intampa, dar sansele sa obțină stabilirea locuinței copilului cresc pt ca dvs nu stați cu copilul.
De la 7 ani nu o sa mai răcească asa , ci f rar.

Aveti șanse, dar aveți nevoie de avocat , trebuie sa dovediti ca mutarea e în interesul copilului.