avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 174 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Probleme juridice în afaceri - ... ocolim legea
Discuție deschisă în Probleme juridice în afaceri - contracte între profesionişti

ocolim legea

deci, vreau sa imi fac o sala de poker (fara licenta)
daca imi pun jucatorii sa semneze fiecare o declaratie ca ei nu vor juca jocuri de noroc in imobilul situat in adresa x, aceasta declaratie "dovedeste" ca in locatia respectiva nu se joaca jocuri de noroc ?
Cel mai recent răspuns: FABITEX , utilizator 00:22, 16 Aprilie 2010
Nu dovedeste nimic.
Daca se dovedeste ca se joaca nu conteaza ce au semnat.

poi da, dar cum pot fii jocuri de noroc daca nu exista jucatori ?
Sfatul meu este sa mergeti si sa platiti o ora de consultatie juridica la un avocat.
Trebuie sa intelegeti anumite lucruri.
Exista jucatori si se poate dovedi lejer de organele in drept.
Deci, va poate prinde lejer.

avocat Claudiu Lascoschi
am discutat cu un avocat si mi-a zis ca avand aceste declaratii sunt asigurat 99% de a fii invinovatit de organizare de jocuri de noroc
La un flagrant "pica " declaratiile. Si apar altele." motivate".

Alte discuții în legătură

Sotul jucator de pacanele ameninta ca-mi ia tot din casa (la partaj) sierra sierra Buna seara. Am nevoie de niste sfaturi serioase. Nu am pe cine sa intreb si am incredere in forumul asta. Mi-e greu sa scurtez povestea dar o sa ... (vezi toată discuția)
Custodie copil si divort Dia91 Dia91 Buna ziua.Sunt mama,fetita are 1 an si 8 luni,si am parasit caminul conjugal fara sa bag divort.In tot acest timp,sotul care traieste in alta tara,nu s-a ... (vezi toată discuția)
Proces pentru încredinţarea minorului rezultat in urma concubinajul Flore*Ranya Flore*Ranya buna ziua! Situaţia mea in mare, sta cam asa. V-as fii recunoscatoare daca m-ati sfatuii ce pasi trebuie sa urmez. Impreuna cu fetita de 1 ani si 10 luni ... (vezi toată discuția)