Forum Discuţii juridice Probleme juridice în afaceri - ... ocolim legea
Discuție deschisă în Probleme juridice în afaceri - contracte între profesionişti

ocolim legea

deci, vreau sa imi fac o sala de poker (fara licenta)
daca imi pun jucatorii sa semneze fiecare o declaratie ca ei nu vor juca jocuri de noroc in imobilul situat in adresa x, aceasta declaratie "dovedeste" ca in locatia respectiva nu se joaca jocuri de noroc ?
Nu dovedeste nimic.
Daca se dovedeste ca se joaca nu conteaza ce au semnat.

poi da, dar cum pot fii jocuri de noroc daca nu exista jucatori ?
Sfatul meu este sa mergeti si sa platiti o ora de consultatie juridica la un avocat.
Trebuie sa intelegeti anumite lucruri.
Exista jucatori si se poate dovedi lejer de organele in drept.
Deci, va poate prinde lejer.

avocat Claudiu Lascoschi
am discutat cu un avocat si mi-a zis ca avand aceste declaratii sunt asigurat 99% de a fii invinovatit de organizare de jocuri de noroc
La un flagrant "pica " declaratiile. Si apar altele." motivate".