Forum Discuţii juridice Avocaţi şi Admitere ... Examen Barou avocati
Discuție deschisă în Avocaţi şi Admitere în avocatură

Examen Barou avocati

Va rog sa ma lamuriti... Se poate da examenlu de primire in profesia de Avocat chiar si la trecerea a 5 sau 6 ani de la terminarea facultatii ? de exemplu, pot da examen in Barou si la 40 de ani daca am terminat Dreptul la 25 de ani? Exista vreun termen in care trebuie sa se dea examen ca apoi sa nu se mai poata da examen, adica sa intervina decaderea ? va multumesc
Va puteti inscrie oricand .Important este sa promovati examenul de admitere , care in opinia unora a devenit foarte greu accesibil.
Trebuie sa va inscrieti la examenul de admitere in profesie. Daca ati avut o junctie juridica si ati fost definitiv in acea functie ...puteti sa dati examenul si sa intrati ca si avocat definitiv. daca nu...veti fi stagiar.