Forum Discuţii juridice Societăţi comerciale suspendare activitate, asociat strain
Discuție deschisă în Societăţi comerciale

suspendare activitate, asociat strain

Buna ziua, la o firma cu doi actionari, un roman si un italian, unde asociatul roman este administrator, pt. suspendarea activitatii este necesara decizia ambilor asociati sau sunt si alte modalitati?
Este nevoie de hot. AGA, deci decizia ambilor asociati, dar romanul poate fi imputernicit cu procura de italian pentru aceasta AGA