Forum Discuţii juridice Societăţi comerciale solicitare acte ONRC
Discuție deschisă în Societăţi comerciale

solicitare acte ONRC

Pentru obtinerea unei copii a actului constitutiv actualizat al unei societati mai trebuiesc si alte acte ale acesteia? Exista cerere tip sua se poate inainta si facuta de catre societate ? multumesc
exista cerere tip ..trebuie sa cunosti nr de inreg in registrul comertului sau CUI-ul respectivei societati
Cererea este aceasta: [ link extern ]
Este cere tip. Se elibereaza pe loc.
cip200 a scris:
Se elibereaza pe loc.

Vorbim de actul constitutiv actualizat. Trebuie cautat dosarului societatii, apoi copiat actul, asa ca nu cred ca iese pe loc.
Se elibereaza in 2 zile.