Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... angajare asistent medical comunitar
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

angajare asistent medical comunitar

Din luna iulie 2009, asistentii medicali comunitari au fost preluati prin protocol de la Spitalele judetene de catre Primarii. Cum este corect , sa se incheie un act aditional la contractul de munca pe care il au incheiat cu Spitalul sau primaria sa incheie un alt contract de munca. In Decizia Spitalului prin care se transfera asistentul comunitar la primarie se specifica, ca primaria va incheia act aditional la contractul de munca. Este corect asa?
Va multumesc.
Noi am incetat contractul asistentelor iar primaria a incheiat contracte noi. Asa este si normal pentru ca nu prea vad cum ar putea primaria sa faca act aditional la un contract la care nu este parte................