avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 248 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Drept penal - probleme serioase cu ... Bună ziua. Am fost închis într-un spital de boli ...
Discuție deschisă în Drept penal - probleme serioase cu dreptul

Bună ziua. Am fost închis într-un spital de boli mintale în ...

Bună ziua. Am fost închis într-un spital de boli mintale în Anglia pe nedrept și fără motiv. Un pacient m a lovit cu un scaun in față de câteva ori. Am rămas fără 6 dinti,cu buzele tăiate,nasul rupt și o fisura la picior. Am trimis formular la CEDO. Și rezultatul este inadmisibil. A doua problema este ca am fost condamnat de Judecatori Targul Neamt la un an cu inchisoare pentru conducere sub influenta substantelor(marijuana) ,consumata în Olanda unde acolo locuiam și lucram ca șofer de tir. Am rămas și fără permis și mutilat. Exista vre o posibilitate sa fiu ajutat? Nu am bani pentru a-mi permite un avocat. Dar ofer un procent din daunele morale pe care o sa le cer.
Cel mai recent răspuns: Adrian Bratu , Avocat 16:50, 23 Februarie 2025
Buna ziua. Faceti o cerere catre baroul din orasul din care sunteti pentru ajutorul public judiciar si in functie de actele doveditoare ca nu aveti venituri sa vi se desemneze un avocat din oficiu care sa va reprezinte.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Despagubiri materiale si morale accident de munca teo55 teo55 Buna seara! In ianuarie 2015 am fost accidentat involuntar de catre un coleg de munca. A alunecat pe gheata, m-a lovit cu o scula peste gura rupandu-mi un ... (vezi toată discuția)
Recuperare suma platita pentru lucrare stomatologica Rhowa Rhowa Buna ziua.In luna octombrie 2014 am fost la stomatolog ,pt inlocuirea unei lucrari facuta in urma cu 5 ani dar care era din compozit si incepuse sa se ... (vezi toată discuția)
În românia se aplică pedepse/corecții corporale pentru săvârșirea de fapte penale? ContSters396991 ContSters396991 Codul Penal Art. 107 (1) Măsurile de siguranţă au ca scop înlăturarea unei stări de [i]pericol[/i] şi preîntâmpinarea săvârşirii faptelor ... (vezi toată discuția)