Forum Discuţii contabile şi ... Taxa pe Valoarea Adaugată - TVA Declaratia 394 - rectificativa
Discuție deschisă în Taxa pe Valoarea Adaugată - TVA

Declaratia 394 - rectificativa

Ce stiti despre depunerea D394 rectificativa din proprie initiativa? Este purtatoare de ceva sanctiuni?
Codul fiscal nu prevede sanctiuni dact ptr D390 VIES.

Multumesc anticipat.
Nu sunt sanctiuni pentru rectificativa la 394.
din cate stiu se penalizeaza cu 2% la diferenta declarata
Penalizarea de 2% este valabila pentru rectificativa la declaratia 390
Intre timp am fost la Adm Fin cu D394 modificata. Nu sunt sanctiuni. Ceea ce este prevazut in Cod Fiscal este ptr D390.
Mi s-a cerut doar o declaratie pe propria raspundere ca firma nu este in control fiscal. Se face verificarea pe loc in vederea corectarii vechii declaratii.
Asta se intampla la sect 3 Buc.
Buna ziua,
Intrebarea mea este : daca in luna iulie 2010 am depus o declaratie rectificativa la 394 mai pot depuna alta rectificativa la declaratie 394, adica rectificativa la rectificativa?

multumesc