avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1579 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Executare silită Buna seara, exista vreo posibilitate de a suspenda 6 ...
Discuție deschisă în Executare silită

Buna seara, exista vreo posibilitate de a suspenda 6 popriri ...

Buna seara, exista vreo posibilitate de a suspenda 6 popririi de la IFN-uri pe salariu timp de 3-6 luni? Precizez ca vreo 3 sunt aproape achitate, daca se poate cum pot proceda? Mulțumesc!
Fãrã motiv intemeiat nu se poate sã aveti câstig.
Nici n-ati precizat dacã mai sunteti termenul de 15 zile când se poate depune contestatie.
Nu mai sunt in niciun termen, vreo 4 popririi sunt de anul trecut si inca 2 de anu acesta...vroiam sa suspend măcar 3 luni pentru o vacanță, dar banuiesc că daca as vorbi cu un avocat nu ar putea sa ma ajute?

Dapix a scris:

Fãrã motiv intemeiat nu se poate sã aveti câstig.
Nici n-ati precizat dacã mai sunteti termenul de 15 zile când se poate depune contestatie.

1 din 1 utilizatori consideră
acest răspuns util
Bănuiți bine,la acest moment greu de crezut ca se mai poate face ceva..
Ultima modificare: Miercuri, 9 Iulie 2025
CABINET AVOCAT NICULESCU IONUT, Avocat

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Buna seara !! in 2017 am avut buletinul pierdut si cineva mi ... valentin60rot valentin60rot Buna seara !! In 2017 am avut buletinul pierdut si cineva mi a facut 7 credite la diverse IFN uri. S a deschis un dosar penal, iar in tot acest timp eu am avut ... (vezi toată discuția)
Furt de identitate: un coleg a făcut mai multe credite pe numele meu la ifn-uri doar cu o copie de buletin. am făcut plângere penală, dar deja sunt executat silit. ce pot face? Ovidiubistrita Ovidiubistrita În speranța că îmi veți răspunde va scriu și eu problema mea. In 2017 fara să știu un coleg de munca cu o copie de a mea de buletin a reușit să ... (vezi toată discuția)
Datorie ifn neachitata tuilleries tuilleries Buna ziua! V-as ruga frumos sa ma lamuriti in urmatoarea speta: in urma neachitariii unui credit, am poprire pe salariu in cuantum de 1/2. din luna august ... (vezi toată discuția)