avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1251 soluții astăzi
Forum Discuţii contabile şi ... Taxa pe Valoarea Adaugată - TVA Taxa pe Valoarea Adaugată - TVA
Discuție deschisă în Taxa pe Valoarea Adaugată - TVA

Taxa pe Valoarea Adaugată - TVA

O societate comercială, înrgistrată în scop TVA în RO, achiziționează online. A primit factură de la MediaShop cu TVA 21%. Societatea MediaShop nu acceptă taxare inversă, spune că a procedat corect, că este înregistrată în OSS
Cum înregistrez această factură și unde o declar? Codul de TVA al MediaShop este valid în Austria

Alte discuții în legătură

Este corect sa aplic taxare inversa import austria ? gasca gasca Am primit de la un furnizor din Austria,cu cod valid de TVA, panouri fotovoltaice. Factura emisa nu are TVA. Este corect sa aplic taxarea inversa la momntul ... (vezi toată discuția)
Achizitie intracomunitara Contabilitate sector 4 evoCONTA Contabilitate sector 4 evoCONTA O soc.nestabilita in Romania (detine doar un depozit inchiriat pe teritoriul Romaniei) aduce marfuri in vederea constituirii unui stoc (transportul este ... (vezi toată discuția)
Achizitii intracomunitare intrep.individuala sain sain O intreprindere individuala inregistrata in roi achizitioneaza mere din Ungaria de la o persoana fizica cu cod valid de tva si de la o persoana fizica fara cod ... (vezi toată discuția)