avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 501 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Anii de facultate = Ani la vechime
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Anii de facultate = Ani la vechime

Am terminat Facultatea de Istorie si daca voi reusi in vara sa intru la Academia de Politie o sa am posibilitatea de a termina o a doua facultate.
La istorie nu am facut master, dar la Academie imi doresc sa fac si master. Ar insemna sa am 3+3+2 ani de studii universitare.
Intrebarea e daca acesti 8 ani de studii imi vor fi considerati ani de vechime pe cartea de munca ?
Cel mai recent răspuns: Carmen Curelea , utilizator 09:44, 16 Februarie 2010
Numai pentru pensie.( daca nu se schimba legea) si numai daca le-ati facut la zi
exact pentru pensie ma interesa
istoria am facut-o la zi si la academie voi fi tot la zi

multumesc:D
Nu se ia in considerare decat o singura periada/facultate.
si aceea sa nu corespunda cu perioada in care ati si lucrat !!!
De asemenea, perioada este luata in calcul pentru pensia de limita de varsta, dar cine stie cate se vor mai schimba.

Alte discuții în legătură

Facultatea ca vechime anghel elena anghel elena sotul meu a inceput 3 facultatii ,nu le-a terminat una are 3 din5,a doua 4 din 5(a inghetat-o),a treia 3 din 5,si acum face una la id care o va ... (vezi toată discuția)
Facultatea si masterul sunt considerate vechime? stefan_ruxandra stefan_ruxandra buna am si eu o intrebare.lucrez la o firma de 1 an si 6 luni si am mai lucrat in alta parte 1 an si o luna, deci mai am putin si fac 3 ani vechime si ar ... (vezi toată discuția)
Studiile de licenta si de masterat sunt considerate vechime? Michi2475 Michi2475 Buna ziua. Am absolvit facultatea in 2008, dupa care am facut si masteratul 2 ani. Precizez ca in perioada cat am absolvit studiile nu am fost angajata. ... (vezi toată discuția)