Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Anii de facultate = Ani la vechime
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Anii de facultate = Ani la vechime

Am terminat Facultatea de Istorie si daca voi reusi in vara sa intru la Academia de Politie o sa am posibilitatea de a termina o a doua facultate.
La istorie nu am facut master, dar la Academie imi doresc sa fac si master. Ar insemna sa am 3+3+2 ani de studii universitare.
Intrebarea e daca acesti 8 ani de studii imi vor fi considerati ani de vechime pe cartea de munca ?
Numai pentru pensie.( daca nu se schimba legea) si numai daca le-ati facut la zi
exact pentru pensie ma interesa
istoria am facut-o la zi si la academie voi fi tot la zi

multumesc:D
Nu se ia in considerare decat o singura periada/facultate.
si aceea sa nu corespunda cu perioada in care ati si lucrat !!!
De asemenea, perioada este luata in calcul pentru pensia de limita de varsta, dar cine stie cate se vor mai schimba.