Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... reziliere contract de comodat
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

reziliere contract de comodat

buna ziua .am facut un contract de comodat cu o persoana fizica pe 50 de ani.intrebarea este cum pot schimba contractul pe mai putini ani daca cel cu care am facut contractul nu este de acord sau cum pot reziliz acel contract cu toate ca comodantul isi respecta clauzele din contract
Raporturile contractuale pot sa inceteze si prin restituirea lucrului in stare corespunzatoare la termenul prevazut in contract sau dupa satisfacerea trebuintelor comodatarului ori termenul stabilit de instanta in caz ca partile nu se inteleg.
Veronica Popescu, Avocat