Forum Discuţii juridice Pensionari şi probleme juridice ... PENSII URMAS
Discuție deschisă în Pensionari şi probleme juridice legate de pensii

PENSII URMAS

BUNA ZIUA!TATAL MEU A DECEDAT/FIIND IN CADRUL MAI ACUM UN AN...EU FIIND STUDENTA IN ULTIMUL AN LA FACULTATE/AVAND 23 DE ANI ABSOLVIND-O CAND A DECEDAT EL..M-AM INSCRIS LA MASTER LA ZI SI TIMP DE UN AN BENEFICIEZ DE PENSIE DE URMAS PE TIMPUL MASTERULUI...INSA PRECIZEZ CEVA F IMPORTANT SUNT STUDENTA LA ALTA FACULTATE LA ZI .EU ACUM MAI AM DE LUAT PENSIE O LUNA/////PRECIZATI-MI DACA POT LUA PENSIE DE URMAS FIIND INCA INSCRISA LA FACULTATE LA ZI A 2 AVAND VARSTA DE 24 DE ANI IAR IN LEGE SE SPECIFICA CA SE IA PENSIE PANA LA VARSTA DE 26 DE ANI/NESPECIFICAND CE FACULTATI/CATE LA NR/ETC..CI POTRIVIT LEGII PANA LA VARSTA DE 26 DE ANI

VA MULTUMESC ANTICIPAT!
CU RESPECT/OANA TATIANA S
OANA-TATIANA S, utilizator
Beneficiati de pensie de urmas atata timp cat dovediti ca urmati o forma de invatamant pana la implinirea varstei de 26 de ani