Forum Discuţii juridice Codul rutier, contravenţii şi ... 2 permise de conducere!
Discuție deschisă în Codul rutier, contravenţii şi probleme conexe

2 permise de conducere!

Buna ziua!As avea si eu o intrebare...detin un permis de Romania si unul de Anglia...problema este ca de curand mi l-au luat pe cel de Anglia pe 3 luni si am ramas cu cel de Romania.Aici la noi in tara stiu ca e ilegal sa ai 2 permise.Intreabarea mea ar fi ce se intampla daca se descopera ca le am pe amandoua??
Vi se retrage cel englezesc.
Lg.interzice detinerea simultana a 2 permise nationale
Dispozitia in vigoare interzice cu desavarsire detinerea concomitenta a 2 documente in baza carora circulati pe drumurile publice.
Atat?Doar mi se retrage cel englezesc?Mi-a spus cineva ca e caz penal sa ai 2 permise....
Nu mai ascultati pe la toate colturile.Ce infractiune este asta????
Tocmai de aceea am apelat la dumneavoastra deoarece sunteti in cunostiinta de cauza...va multumesc mult!