Forum Discuţii juridice Probleme juridice în afaceri - ... forma transmitere notificare
Discuție deschisă în Probleme juridice în afaceri - contracte între profesionişti

forma transmitere notificare

daca transmit o notificare prin fax, cum pot dovedi apoi ca cealalta parte a primit notificarea? cealalta parte poate spune ca a primit altceva in loc de notificare sau ca nu a primit-o deloc...
Dupa ce trimitei notificarea astepatati sa primiti si confirmare primirii faxului (OK-ul)
pastrati confirmarea transmiterii faxului. depinde si de aparatul prin care transmiteti. unele listeaza confirmarea pe prima pagina a documentului transmis.

recomand transmiterea prin posta cu continut deschis, astfel aveti dovada continutului plicului expediat.
multumesc pentru raspunsuri, am primit listingul ca am transmis faxul, insa aici este o problema, nu exista dovada continutului, se sustine ca a fost transmisa altceva decat notificarea...ce se poate face in acest caz?
eu te sfatuiesc sa o trimiti cu scrisoare recomandata cu confirmare de primire.
Ca sa respectati dispozitiile in vigoare,pentru a preintampina interpretari ,
comunicati notificare in corespondenta cu confirmare de primire,care in caz de neprimire, poate proba si motivul- refuz ,lipsa ,etc
ynocentta, utilizator