avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 595 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Societăţi comerciale lichidare societate
Discuție deschisă în Societăţi comerciale

lichidare societate

Buna seara,
Am o societate (SRL)pe care doresc sa o inchid.Datoriile atat la Fisc cat si la furnizori sunt achitate la zi.In cadrul societati suntem 2 actionari.
Pot sa-mi fac formalitatile de inchidere cu ajutorul unui expert contabil, fara a mai apela la lichidator?Aveti idee si de taxele Reg.Comertului?
Cel mai recent răspuns: CLASOR CONSULT , Consilier juridic 22:53, 19 Februarie 2010
Buna seara,

Da se poate aceast lucru.
Din pacate taxele difera, in functie de mai multi factori si nu va poate da nimeni un raspuns exact.

Documentele necesare unei astfel de demers, precum si pasii care trebuiesc facuti, le gasiti la adresa: [ link extern ]


Cu stima,
Florin Ionita
Ultima modificare: Vineri, 19 Februarie 2010
CLASOR CONSULT, Consilier juridic

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Taxe srl lavitahi lavitahi As dori sa stiu care sunt taxele care trebuiesc platite pt un SRL cu domeniul de activitate \"administrare imobile\". Ma refer la impozite,alte taxe. Doresc sa ... (vezi toată discuția)
Dizolvare societate sorynagabryela sorynagabryela Buna ziua! Sunt administratorul unui SRL care are datorii foarte mari catre bugetul de stat si catre furnizori si as dori sa inchid societatea. Cum procedez, ... (vezi toată discuția)
Inchidere societate ion damaschin ion damaschin Buna zua, Va rog sa ma ajutati cu informatii prvind inchiderea/lichidarea unei societati. As vrea sa stiu care sunt pasii de urmarit in acest ... (vezi toată discuția)