Forum Discuţii juridice Societăţi comerciale lichidare societate
Discuție deschisă în Societăţi comerciale

lichidare societate

Buna seara,
Am o societate (SRL)pe care doresc sa o inchid.Datoriile atat la Fisc cat si la furnizori sunt achitate la zi.In cadrul societati suntem 2 actionari.
Pot sa-mi fac formalitatile de inchidere cu ajutorul unui expert contabil, fara a mai apela la lichidator?Aveti idee si de taxele Reg.Comertului?
Buna seara,

Da se poate aceast lucru.
Din pacate taxele difera, in functie de mai multi factori si nu va poate da nimeni un raspuns exact.

Documentele necesare unei astfel de demers, precum si pasii care trebuiesc facuti, le gasiti la adresa: [ link extern ]

Cu stima,
Florin Ionita
CLASOR CONSULT, Consilier juridic