Forum Discuţii juridice Probleme juridice în afaceri - ... contract de mandat
Discuție deschisă în Probleme juridice în afaceri - contracte între profesionişti

contract de mandat

cum inceteaza un contract de mandat? de exemplu, daca daca mandantul si-a schimbat denumirea, obiectul de activitate si c.u.i. fara a anunta pe mandatar, contractul este sau nu valid, in prezent? va rog ajutati-ma...urgent...va multumesc
buna seara,
inainte de a dezbate problema ta trebuie avut in vedere ca acest contract se incheie in baza Codului civil de regula. Cum nu stim daca societatea este privata sau cu capital de stat stam in asteptare.daca este cu capital de stat intervine OG nr.79 si Legea nr. 203/2009. Atentie in principiu ce prevede contractul de mandat incheiat de parti, De regula acesta este revocabil, chiar daca este cu termen.............
Detaliati putin cazul dvs.
stima
ideineclare a scris:
cum inceteaza un contract de mandat? de exemplu, daca daca mandantul si-a schimbat denumirea, obiectul de activitate si c.u.i. fara a anunta pe mandatar, contractul este sau nu valid, in prezent? va rog ajutati-ma...urgent...

Buna ziua,
Mandatul a fost dat unei SC sau unei PF ?
Daca a fost dat unei SC, ce inseamna ca aceasta "si-a schimbat denumirea, obiectul si CUI " ?
in ce mod s-a facut aceasta schimbare ? fuziune, divizare ? alta SC ?
Reveniti cu amanunte
mandatul a fost incheiat intre o pfa - eu si o sc...care ulterior si-a schimbat obiectul de activitate, denumirea...fara a ma anunta...abia acum am aflat cnd am vrut sa reziliez contractul...este o alta societate acum...nu stiu foarte multe detalii...cntractul mai e valabil acum dk eu am incheiat cu ei k si agent de marketing?
Mesajul Dvs. a ramas la fel de confuz
...spuneti care e cauza care v-a determinat sa sa va puneti problema?...
ContSters4579, utilizator