Forum Discuţii juridice Probleme juridice în afaceri - ... Proiect divizare firma
Discuție deschisă în Probleme juridice în afaceri - contracte între profesionişti

Proiect divizare firma

Am mare nevoie de un model de proiect de divizare firma.
Trebuie sa divid o firma care are in acest moment asociat unic.
La firma mama vor fi 2 asociati (cel unic si altul nou). La firma noua care va lua fiinta va fi asociat unic cel care a fost in firma mama.
Sper ca am fost destul de explicita.
gasiti solutia in

Ordinul MFP nr. 1376/2004 din 17/09/2004

pentru aprobarea Normelor metodologice privind reflectarea în contabilitate a principalelor operaţiuni de fuziune, divizare, dizolvare şi lichidare a societăţilor comerciale, precum şi retragerea sau excluderea unor asociaţi din cadrul societăţilor comerciale şi tratamentul fiscal al acestora

Publicat in Monitorul Oficial, Partea I nr. 1012 din 03/11/2004

si

Norma metodologică din 17/09/2004

privind reflectarea în contabilitate a principalelor operaţiuni de fuziune, divizare, dizolvare şi lichidare a societăţilor comerciale, precum şi retragerea sau excluderea unor asociaţi din cadrul societăţilor comerciale şi tratamentul fiscal al acestora

Publicata in Monitorul Oficial, Partea I nr. 1012bis din 03/11/2004

gasiti solutia in

Ordinul MFP nr. 1376/2004 din 17/09/2004

pentru aprobarea Normelor metodologice privind reflectarea în contabilitate a principalelor operaţiuni de fuziune, divizare, dizolvare şi lichidare a societăţilor comerciale, precum şi retragerea sau excluderea unor asociaţi din cadrul societăţilor comerciale şi tratamentul fiscal al acestora

Publicat in Monitorul Oficial, Partea I nr. 1012 din 03/11/2004

si

Norma metodologică din 17/09/2004

privind reflectarea în contabilitate a principalelor operaţiuni de fuziune, divizare, dizolvare şi lichidare a societăţilor comerciale, precum şi retragerea sau excluderea unor asociaţi din cadrul societăţilor comerciale şi tratamentul fiscal al acestora

Publicata in Monitorul Oficial, Partea I nr. 1012bis din 03/11/2004

gasiti solutia in

Ordinul MFP nr. 1376/2004 din 17/09/2004

pentru aprobarea Normelor metodologice privind reflectarea în contabilitate a principalelor operaţiuni de fuziune, divizare, dizolvare şi lichidare a societăţilor comerciale, precum şi retragerea sau excluderea unor asociaţi din cadrul societăţilor comerciale şi tratamentul fiscal al acestora

Publicat in Monitorul Oficial, Partea I nr. 1012 din 03/11/2004

si

Norma metodologică din 17/09/2004

privind reflectarea în contabilitate a principalelor operaţiuni de fuziune, divizare, dizolvare şi lichidare a societăţilor comerciale, precum şi retragerea sau excluderea unor asociaţi din cadrul societăţilor comerciale şi tratamentul fiscal al acestora

Publicata in Monitorul Oficial, Partea I nr. 1012bis din 03/11/2004

Multumesc, aceste acte le-am citit. Eu vreau, daca ma poate ajuta cineva, un model de proiect de divizare.