avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 511 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Probleme juridice în afaceri - ... Proiect divizare firma
Discuție deschisă în Probleme juridice în afaceri - contracte între profesionişti

Proiect divizare firma

Am mare nevoie de un model de proiect de divizare firma.
Trebuie sa divid o firma care are in acest moment asociat unic.
La firma mama vor fi 2 asociati (cel unic si altul nou). La firma noua care va lua fiinta va fi asociat unic cel care a fost in firma mama.
Sper ca am fost destul de explicita.
Cel mai recent răspuns: florineacsu , utilizator 09:45, 22 Noiembrie 2006
gasiti solutia in

Ordinul MFP nr. 1376/2004 din 17/09/2004

pentru aprobarea Normelor metodologice privind reflectarea în contabilitate a principalelor operaţiuni de fuziune, divizare, dizolvare şi lichidare a societăţilor comerciale, precum şi retragerea sau excluderea unor asociaţi din cadrul societăţilor comerciale şi tratamentul fiscal al acestora

Publicat in Monitorul Oficial, Partea I nr. 1012 din 03/11/2004

si

Norma metodologică din 17/09/2004

privind reflectarea în contabilitate a principalelor operaţiuni de fuziune, divizare, dizolvare şi lichidare a societăţilor comerciale, precum şi retragerea sau excluderea unor asociaţi din cadrul societăţilor comerciale şi tratamentul fiscal al acestora

Publicata in Monitorul Oficial, Partea I nr. 1012bis din 03/11/2004



gasiti solutia in

Ordinul MFP nr. 1376/2004 din 17/09/2004

pentru aprobarea Normelor metodologice privind reflectarea în contabilitate a principalelor operaţiuni de fuziune, divizare, dizolvare şi lichidare a societăţilor comerciale, precum şi retragerea sau excluderea unor asociaţi din cadrul societăţilor comerciale şi tratamentul fiscal al acestora

Publicat in Monitorul Oficial, Partea I nr. 1012 din 03/11/2004

si

Norma metodologică din 17/09/2004

privind reflectarea în contabilitate a principalelor operaţiuni de fuziune, divizare, dizolvare şi lichidare a societăţilor comerciale, precum şi retragerea sau excluderea unor asociaţi din cadrul societăţilor comerciale şi tratamentul fiscal al acestora

Publicata in Monitorul Oficial, Partea I nr. 1012bis din 03/11/2004



gasiti solutia in

Ordinul MFP nr. 1376/2004 din 17/09/2004

pentru aprobarea Normelor metodologice privind reflectarea în contabilitate a principalelor operaţiuni de fuziune, divizare, dizolvare şi lichidare a societăţilor comerciale, precum şi retragerea sau excluderea unor asociaţi din cadrul societăţilor comerciale şi tratamentul fiscal al acestora

Publicat in Monitorul Oficial, Partea I nr. 1012 din 03/11/2004

si

Norma metodologică din 17/09/2004

privind reflectarea în contabilitate a principalelor operaţiuni de fuziune, divizare, dizolvare şi lichidare a societăţilor comerciale, precum şi retragerea sau excluderea unor asociaţi din cadrul societăţilor comerciale şi tratamentul fiscal al acestora

Publicata in Monitorul Oficial, Partea I nr. 1012bis din 03/11/2004



Multumesc, aceste acte le-am citit. Eu vreau, daca ma poate ajuta cineva, un model de proiect de divizare.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Venitul impozabil la fuziune? andreileca78 andreileca78 intrebarea pentru voi cei de pe forum este: la doua societati care fuzioneaza, cea care este absorbita este platitoare pe impozit pe venit (3%). La valoarea ... (vezi toată discuția)
Legi-rugaminte! serbanramona82 serbanramona82 Buna seara, va rog cine are ordinul 3055 si OMF nr. 1376/2004(lichidare, fuziune) actualizate. Va multumesc (vezi toată discuția)
Desfintare srl ionica_42 ionica_42 Am sa va rog daca puteti sa ma ajutati si pe mine cu o problema Doresc sa desfiintez un SRL (asociat unic) fara datorii si as dori sa stiu ce se intampla cu ... (vezi toată discuția)