Forum Discuţii juridice Drept penal - probleme serioase cu ... Amanare pentru angajare avocat
Discuție deschisă în Drept penal - probleme serioase cu dreptul

Amanare pentru angajare avocat

buna ziua!
am avut o prima infatisare la un proces penal la care am intarziat si am ajuns dupa ce s-a terminat, iar acum am vazut pe site-ul judecatoriei ca s-a amanat procesul pentru a mi se angaja avocat din oficiu. Pot sa-mi angajez eu avocatul? Nu vreau unul din oficiu.
da, puteti.. e chiar mai indicat sa aveti un aparator ales
bineinteles ca va puteti angaja aparatorul. la primul termen, fara a intirzia, va prezentati la instanta , insotit de acesta.
Pana la urmatorul termen de judecata aveti dreptul sa va angajati aparator ales ,
care sa va reprezinte si sa va apere interesele cu interes si profesionalism
Da, s-a amanat procesul pentru a va angaja avocat, Acesta trebuie sa va reprezinte si sa va apere interesele cu interes. La primul termen trebuie sa va prezentati, iar acesta trebuie sa i-a la cunostinta despre acuzarile ce vi se aduc.
Succes!
~ Conținut șters la cerere ~