avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 370 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Probleme juridice în afaceri - ... deschidere puncte de lucru
Discuție deschisă în Probleme juridice în afaceri - contracte între profesionişti

deschidere puncte de lucru

Buna ziua!
Am rugamintea sa-mi spuna cineva ce trebuie facut in cazul in care o firma hotaraste sa vanda prod.alimentare ,vanzarea facandu-se intr-un spatiu inchiriat din incinta mai multor Facultati(spatiu inchiriat pentru montarea unor vitrine de patiserie cum este mentionat si in contract.)
Banuiesc ca,trebuie facuta o Hot.prin care asociatul unic hotaraste completarea ob.de activitate cu cel corespunzator,dar nu stiu daca pentru spatiile inchiriate e nevoie de puncte de lucru sau nu?
Multumesc!
Cel mai recent răspuns: danidaniela3 , utilizator 12:34, 23 Februarie 2010
Pentru spatiile pe care dvs le-ati inchiriat, trebuie sa deschideti puncte de lucru pe care sa le autorizati. Toate aceste operatiuni de deschidere de puncte de lucru si completarea obiectului de activitate cu noile coduri CAEN se fac in baza Deciziei Asociatului Unic. Atentie daca adaugati si coduri CAEN trebuie sa refaceti si actul constitutiv al societatii.
Multumesc!
Problema mea e ,ca,contrctul de inchiriere e facut pentru 36 mp si va redau din el"ce reprezinta suprafata necesara montarii a 6 vitrine dupa cum urmeaza:2 buc Fac mec,1 buc Fac.........,etc."Cum procedez in xcazul acesta?
In decizia asociatului treceti doar adresa fara a specifica cati metri sunt, pe certificatul constatator de la registru va fi trecuta adresa nu suprafata.
Multumesc!

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Închidere sau suspendare punct de lucru srl Andsr Andsr Bună ziua! În februarie anul acesta am încheiat un contract de închiriere ce trebuia să înceapă la 1 mai, cu o perioadă de 2 ani. Am făcut toate ... (vezi toată discuția)
Punct de lucru EDY.MILAN EDY.MILAN AM O FIRMA DE APARTAMENT :) VREAU SA DESCHID UN PUNCT DE LUCRU SA IMI POT DESFASURA ACTIVITATEA IN PACE .INTRE TIMP AM INCHIRIAT UN SPATIU ,CARE SUNT ... (vezi toată discuția)
Închidere sau suspendare punct de lucru srl Andsr Andsr Bună ziua! În februarie anul acesta am încheiat un contract de închiriere ce trebuia să înceapă la 1 mai, cu o perioadă de 2 ani. Am făcut toate ... (vezi toată discuția)