Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Ore suplimentare neplatite
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Ore suplimentare neplatite

Sunt asistenta medicala si lucrez in spital.Datorita lipsei de personal am lucrat ore suplimentare care nu au fost platite si nici libere nu s-au acordat.Cu cati ani in urma pot cere drepturile salariale pentru aceste ore suplimentare? Ce sanse de castig am?
termenul general de prescriptie este de trei ani.
trebuie sa si dovediti ca ati avut ore suplimentare daca au fost trecute in registru sau ceva de genul acesta
Pot dovedi cu grafice de lucru si pontaje.