Forum Discuţii juridice Probleme juridice în afaceri - ... Internet cafe
Discuție deschisă în Probleme juridice în afaceri - contracte între profesionişti

Internet cafe

Sunt conditii speciale ce trebuiesc indeplinite la deschiderea unui internet cafe? Ce autorizatii ar fi necesare?
Infiintare societate comerciala + utilizare software licentiat + limitarea accesului la pornografie pt minori.
ACTELE NECESARE INFIINTARII UNEI SOCIETATI COMERCIALE

- Dovada verificării disponibilităţii şi rezervării denumirii firmei –de la ORC - 50 RON :
- Dovada privind capitalul social– minim 200 RON
- Certificatele de cazier fiscal - se elibereaza de catre DGFP - 5 – 100 RON
- Copie buletin sau pasaport asociat / administrator
- Declaraţiile date pe proprie răspundere : date de către asociati / administratori / cenzorii din SRL, din care să rezulte că îndeplinesc condiţiile legale pentru deţinerea acestor calităţi ( original );declaratie asociat unic, daca este cazul
- Declaratie sediu de la proprietarul spatiului + Dovada Proprietate
- Act constitutiv societate - obiect principal si secundare de activitate
- Contract sediu / punct de lucru ( contr. Vanz-cump, extras CF, contr. Comodat, contr Inchiriere )
- Specimenele de semnatura - administrator

Cod caen internet-6420-telecomunicatii
Cod caen bar-5540-baruri