Forum Discuţii juridice Poliţe de asigurare, reasigurare ... asigurare
Discuție deschisă în Poliţe de asigurare, reasigurare şi probleme juridice conexe

asigurare

Buna ziua, ma numesc Eugen si as vrea raspuns la o intrebare daca binevoiti.Am un credit ipotecar, si atunci cand l-am obtinut am facut si o asigurare la locuinta, acum au sa introduca asigurarile obligatorii, ma intreb daca a mea este valabila sau va trebui sa fac alta?
in mod normal nu mai trebuie sa faceti alta, dar cum la noi multe lucruri nu sunt normale, puteti sa va asteptati la orice...;)
Va trebui sa o incheiati si pe cea obligatorie.Cele doua nu se exclud.
Aveti rabdare,sa vedeti ce sume asigurate"normale"sunt!(despre polita obligatorie vorbesc).
Din ce cunosc pana acum acea asigurare devine obligatorie de la 1 iunie si se face la o suma derizorie si pentru doar trei riscuri.polita pt. creditul ipotecar este facuta pt.toate riscurile si va acopera mult mai bine pt. eventuale daune.Daca vom fi obligati sa facem si asigurarea obligatorie chiar daca avem o asigurare facultativa, inca nu este sigur nimic.