Forum Discuţii juridice Probleme privind insolvenţa, ... insolventa si inchiderea unui punct de lucru
Discuție deschisă în Probleme privind insolvenţa, lichidarea judiciară şi falimentul

insolventa si inchiderea unui punct de lucru

Sunt sau am fost angajat al unei firme,cu sediul in alt oras, care a intrat in insolventa si a inchis punctul de lucru din orasul meu.Spuneti-mi,va rog,ce trebuie sa fac in cazul in care nu am primit nici un preaviz ,cine trebuie sa faca demersurile pentru somaj si cat ar trebui sa dureze finalizarea actelor?
Luati legatura cu administratorul judiciar, respectiv lichidatorul. Acesta reprezinta societatea intrata in insolventa.