Forum Discuţii juridice Probleme juridice în afaceri - ... Activitati de intermediere de lucrari
Discuție deschisă în Probleme juridice în afaceri - contracte între profesionişti

Activitati de intermediere de lucrari

1. Va rog sa ma sfatuiti ce cod CAEN se poate folosi pentru activitati de intermediere lucrari. Efectiv, activitatea se refera la identificarea de noi clienti pentru beneficiar, cu mijlocirea acceptarii ofertei acestuia (constructii, intretinere constructii, reparatii etc).

2. ce model de contract se poate folosi in cazul acestor activitati de intermediere lucrari.

multumesc anticipat.
1. Cautati la sectiunea servicii de intermediere.
2. Contract de comision.
Va multumesc!
1. eu nu am gasit in CAEN (511) decat intermedieri de produse, la lucrari nu am gasit nicio referire. sau poate nu stiu eu sa ma uit. Ce cod credeti ca s-ar potrivi pentr servicii de intermediere lucrari?
Diurpaneus, utilizator