Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... un sfat va rog
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

un sfat va rog

In urma cu doua luni eu cu sotul meu am vandut apartamentul copilului nostru in varsta de 19 ani,am luat aceasta decizie de comun acord eu sotia la inceput nu am vrut sa pun nici o clauza pe acel contract deoarece sotul este un alcoolic si intentionam de mult sa divortez dar la insistentele lui am pus clauza de uzufruct viager doar pe numele meu.Am inaintat actiunea de divort si el ma ameninta in continuu ca ma omoara,ma tem pentru viata mea atata timp cat el sta cu noi in imobil.Ce pot face in aceasta situatie?
incercati sa faceti o plingere catre politie.
buna ziua.
mergeti la politie si depuneti plangere impotriva sotului dvs.
ati putea promova si actiune in evacuarea toleratului din spatiul respectiv.
In baza probelor ,martori,sesizati oficial politia responsabila locatiei
La ce martori va referiti ma ameninta in casa fara martori doar fiul nostru aude amenintarile pe care mi le face
~ Conținut șters la cerere ~