avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 585 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Scoatere teren din circuitul agricol
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Scoatere teren din circuitul agricol

Buna ziua,

As dori sa stiu daca mai este in vigoare prevederea referitoare la scoaterea terenurilor din circuitul agricol.
Cu 2 saptamani in urma m-am prezenta la Primaria Buftea in vederea scoaterii unui certificat de urbanism, iar un domn de la Biroul Urbanism mi-a comunicat ca nu mai este in vigoare obligativitatea scoaterii terenurilor din circuitul agricol.
Ce stiti despre acest subiect?

Alte discuții în legătură

Scoatere teren intravilan din circuitul agricol tibik tibik Buna ziua, Am un teren in judetul Ilfov, intravilan agricol. De la primarie mi s-a spus ca pentru a putea construi pe el trebuie sa-l scot din circuitul ... (vezi toată discuția)
Scoatere teren din circuitul agricol meleka meleka buna detin o suprafata de 62000 mp intr o comuna in momentul de fata terenul are destinatia arabil extravilan as dori sa scot din circuit agricol si sa l ... (vezi toată discuția)
Scoatere din circuit agricol in intravilan ContSters219769 ContSters219769 Buna ziua! Am un teren in intravilan (cf. carte funciara) care a fost compus din doua parcele, una cu destinatia curti - constructii, cealata faneata. Am ... (vezi toată discuția)