Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Transfer de proprietate teren
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Transfer de proprietate teren

Buna,
As vrea sa aflu daca pot sa transfer dreptul de proprietate al unui teren pentru care am obtinut Titlul de proprietate, dar nu am facut intabularea terenului. Mentionez faptul ca terenul se afla intr-un sat, partial intravilan si partial extravilan.
Daca se poate face transferul de proprietate, as vrea sa stiu daca se poate si prin donatie.
Puteti sa-l vindeti, puteti sa-l donati, dar numai dupa intabulare. O spune Legea cadastrului.