Forum Discuţii juridice Probleme juridice în afaceri - ... asociere la o societate comerciala...srl
Discuție deschisă în Probleme juridice în afaceri - contracte între profesionişti

asociere la o societate comerciala...srl

buna ziua...cum pot deveni asociat la o societate comerciala (srl) ?...acte necesare,procedura si alte detalii...multumesc
Daca societatea exista deja:
- contractul de cesiune parti sociale intre d-vs si persoana care va cedeaza
- AGA
- Actul constitutiv actualizat
- cererea la Reg Comert
- declaratia d-vs precum ca indepliniti conditiile cerute de lege pentru a fi asociat

~ Conținut șters la cerere ~
CHIRIAC MIRCEA a scris:

buna ziua...as vrea sa precizez ca societatea la care vreau sa devin asociat exista deja (a avut activitatea suspendata,fara datorii),prin act aditional la notariat nu se poate?...

baloi gica a scris:

Se poate si prin act aditional la notar dar nu este obligatoriu. Vi-l poate redacta si un avocat care se poate ocupa de toata procedura si va si fereste de eventuale nereguli care ar putea sa va coste candva.

Va rog sa folositi butonul "Raspunde", nu sa initiati alte discutii separate. Multumesc.