Forum Discuţii contabile şi ... Fiscalitate - Salarii suspendarea temporara a contractului de munca
Discuție deschisă în Fiscalitate - Salarii

suspendarea temporara a contractului de munca

buna ziua,
am o rugaminte la dv. si aceea de a ma lamuri ce presupune suspendarea temporara a contractului de munca?
dupa mine ar insemna ca pentru cateva luni ,pentru ca firma trece prin probleme economice salariatul nu va mai lucra si nu va mai primi remuneratie ,putand fi reinoit contractul ulterior.
as dori o parere avizata cu mai multe detalii.mentionez ca doar o parte din angajati de acesta suspendare.
va multumesc!
- Lg 53/2003 art 52 alin 1 lit d)
- OU 4/2010
- LG 457/2006
- CCMN
- HG 187/2007