Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... acte proprietate arse
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

acte proprietate arse

buna ziua, pentru deschiderea succesiuni am nevoie de actele de proprietate, prolema este ca acestea au ars cu multi ani in urma si nu am nici macar o copie dupa ele, planul casei este tot ce am, ce trebuie sa fac pentru a deschide succesiunea ?de unde pot afce rost de copia actelor de proprietate?
mergeti la Arhivele Nationale,Camera Notarilor Publici,etc.Consultati un avocat sa va indrume sau sa se ocupe el de rezolvarea acestor probleme.Bafta!
Cristina Voicu, Avocat