avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 638 soluții astăzi
Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitate în general af
Discuție deschisă în Contabilitate în general

af

acte necesare
Cel mai recent răspuns: Andreea Voicila , Contabil 20:05, 17 Martie 2010
Nu se intelege nici din topic, nici din mesaj ceea ce doriti, va rugam detaliati.
Acte necesare pt ce anume?

Andreea Voicila
pt infiintarea unei intreprinderi familiare si daca am voi da angajez si daca contributiile sant la fel ca la S.C
Ce obiect de activitate, va avea? In pricipiu se poate inffinta, dar depinde de obiectul de activitate, si daca o sa aveti angajati, contributiile sunt exact aceleasi ca si la o S.C.
Pt a vedea cum va puteti infiinta si functiona vizitati linkul de mai jos:
www.avocatnet.ro/content/art...
Ultima modificare: Miercuri, 17 Martie 2010
Andreea Voicila, Contabil
comert cu amanuntul

Da se poate infiinta.
Vizitati si site registrului comertuli sectiunea formulare-inregistrare persoane fizice si veti vedea ce aveti da facut.

Andreea Voicila

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Dubla cetatenie gianina2001 gianina2001 Buna ziua , eu sant cetatean roman si vrea sa stiu daca pot avea dubla cetatenie , adica cea romana si sa obtin si cea italiana ? Va multumesc frumos (vezi toată discuția)
Traducãtor autorizat - cum înfiinþez pfa elenax elenax Buna ziua. Sunt traducator autorizat pe limba engleza, de catre Ministerul de Justitie, si as dori sa stiu ce acte imi sunt necesare pentru a deschide un PFA, ... (vezi toată discuția)
Acte necesare infiintarii unui pfa adela05 adela05 Buna ziua, De ce acte am nevoie pentru a infiinta o PFA? Imi trebuie si act constitutiv? Multumesc (vezi toată discuția)