Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitate în general af
Discuție deschisă în Contabilitate în general

af

acte necesare
Nu se intelege nici din topic, nici din mesaj ceea ce doriti, va rugam detaliati.
Acte necesare pt ce anume?

Andreea Voicila
pt infiintarea unei intreprinderi familiare si daca am voi da angajez si daca contributiile sant la fel ca la S.C
Ce obiect de activitate, va avea? In pricipiu se poate inffinta, dar depinde de obiectul de activitate, si daca o sa aveti angajati, contributiile sunt exact aceleasi ca si la o S.C.
Pt a vedea cum va puteti infiinta si functiona vizitati linkul de mai jos:
www.avocatnet.ro/content/art...
Andreea Voicila, Contabil
comert cu amanuntul

Da se poate infiinta.
Vizitati si site registrului comertuli sectiunea formulare-inregistrare persoane fizice si veti vedea ce aveti da facut.

Andreea Voicila