Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... cine ma poate ajuta si pe mine
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

cine ma poate ajuta si pe mine

sunt posesorul unui teren pe care am vrut sa imi fac intabularea iar in momentul in care cel care se ocupa de acte mi-a zis ca inca o persoana a mai facut intabulare pe terenul meu.acum intrebarea mea este urmatoarea: cum trebuie sa procedez pentru a obtine intabularea terenului care imi apartine de 30 ani????
va multumesc anticipat!!
actiune in instanta pt constatarea dobandirii dreptului de proprietate prin uzucapiune, in lipsa titlului....dar se pare ca cineva v-a luat-o inainte, desi nu prea inteleg cum....:-/
pai asta nu inteleg nici eu,pt a face o intabulare iti trebuiesc niste acte din cate am aflat si eu.nu sunt eu ala priceputu dar m-am interesat
Poate e o neconcordanţă de ordin cadastral, în sensul că persoana care a întabulat a făcut-o pentru alt teren dar care apare în registre ca fiind situat în zona terenului pe care-l posedaţi dv.
Daca puteti dovedi ca sunteti proprietar pe teren, solicitati in instanta constatarea nulitatii intabularii precedente.
Depuneti refuzul pe care la-ti primit pentru a va justifica cererea.