Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitate în general cheltuieli firma suspendata
Discuție deschisă în Contabilitate în general

cheltuieli firma suspendata

buna ziua!!am si eu o intrebare o societate care si-a suspendat activitatea de la 1.ianuarie.cheltuielile care au fost facute cu suspendarea si altele dupa suspendare se mai inregistreaza in contabilitate?va multumesc
eu le-am inregistrat.
Cheltuielile efectuate in perioada de suspendare sunt cheltuieli nedeductibile deoarece nu sunt in folosul activitatii , aceasta fiind suspendata