Forum Discuţii juridice PFA, II, AF - Persoana fizica ... intreprindere individuala cu activitate comert cu ...
Discuție deschisă în PFA, II, AF - Persoana fizica autorizată, Întreprindere individuală, Asociaţie familială

intreprindere individuala cu activitate comert cu amanuntul

Va rog sa imi spuneti daca as putea sa-mi infiintez o intreprindere individuala cu activitatea de comert cu amanuntul in conditiile in care am terminat o facultate de management financiar contabil si daca nu, ce cursuri ar trebui sa urmez .
Atata timp cat pt autorizarea acestei activitati este suficienta si o diploma de bacalaureat, sunt convinsa ca dumneavoastra indepliniti conditia de calificare, mai ales ca studiile superioare pe care le-ati absolvit au o stransa legatura cu domeniul in care va autorizati.
Atentie, pt. comertul cu produse alimentare sunt necesare cursuri de igiena.